Dne 28.9. je kamenná prodejna otevřena 10.00-13.30 hod. a 14.00-18.00 hod.

Nevyzvednutí objednávky dobírka

Objednali jste zboží na dobírku a zásilku jste nevyzvedli?

Jedná se o porušení zákona, konkrétně § 2118 zákona č. 89/2012 Sb., které zní: „Kupující zaplatí kupní cenu a věc převezme“.

Pokud jste objednávku i přes Vaši zákonnou povinnost nepřevzali, jsou 2 možnosti, jak tuto situaci vyřešit:

1/ O zboží máte stále zájem

Zboží Vám znovu zašleme, pouze po předchozí platbě (bankovní převod)) spolu s kompenzací za předchozí nevyzvednutou zásilku. Stačí nás kontaktovat a rádi Vám sdělíme potřebné platební údaje.

2/ O zboží již nemáte zájem

Zásilku nepřevzít, neznamená, že jste ji stornovali nebo odstoupili od kupní smlouvy. Naopak to znamená hrubé porušení kupní smlouvy dle § 2118, odst. 1, zákona č. 89/2012 Sb. občanský zákoník.

Odesláním objednávky, jejím přijetím a potvrzením naším e-shopem vzniká platná kupní smlouva v plném rozsahu, účinná dle našich obchodních podmínek, které jste odsouhlasili v posledním kroku před odesláním objednávky, a dle aktuálně platných zákonů České republiky.

Zároveň má dle platného zákona naše společnost právo na kompenzaci vynaloženého poštovného a balného od kupujícího, tedy v tomto případě od Vás. Tato kompenzace je právně vymahatelná, jelikož jste nevyzvednutím zboží porušili kupní smlouvu. Nepřevezme-li kupující zboží při dodání, je prodávající oprávněn požadovat poplatek za uskladnění ve výši 100,- Kč a náklady na poštovné za zaslání nevyzvednutého zboží zpět.  Zákazník, který v minulosti nepřevzal objednané zboží a učiní další objednávku, může být požadována platba dopředu převodem na účet, případně může objednávku prodávající zrušit.

Jakmile obdržíme Vaši nevyzvednutou zásilku, budeme Vás informovat, potvrdíme Vám storno objednávky a zašleme Vám platební informace k nákladům za nevyzvednuté zboží.

Vedoucí právního oddělení společnosti dTest, pan Lukáš Zelený, k dané problematice uvádí:

„Tím, že zákazník odmítne balík převzít, nezačíná automaticky plynout lhůta pro odstoupení od smlouvy. Zákazník tedy bude muset zaplatit. Má ale ještě stále možnost od smlouvy odstoupit. Smluvní pokutu a úroky z prodlení nebo kompenzaci poštovného však bude muset zaplatit v každém případě, tato povinnost se odstoupením od smlouvy neruší.“

Uvědomte si prosím, že nevyzvednutím zásilky nám vznikají náklady na její poštovné (zadarmo ji nikdo vozit nebude). Zboží se tímto cestováním zbytečně blokuje k dalšímu prodeji, kde mnohdy jde o LIMITOVANÉ EDICE, o které je zájem a zboží již nelze u výrobce zajistit!

Jak vrácená zásilka přijede, musíme ji rozbalit, zboží zkontrolovat, použité obalové materiály vyhodit a zajistit plno další administrativní práce. Tento čas, který musíme strávit s vrácenou zásilkou, bychom raději využili pro balení zboží pro někoho, kdo o něj opravdu stojí a těší se na něj.

Pro příště Vás tedy prosíme popřemýšlet nad tím, jaké dopady takovéto Vaše jednání může mít. Pokud jste o objednané zboží ztratili zájem, převezměte si ho, kontaktujte nás a vraťte nám ho na základě našich pokynů v zákonné 14 denní lhůtě.

 

Děkujeme za Vaši férovost.

Bra Hunting, s.r.o.

www.brahunting.eu

brahunting_logo_ruzove