Doprava nyní na zásilkovnu a naši prodejnu ZDARMA. Děkujeme, že nás v této těžké době podpoříte nákupem na našem E-shopu. Kamenná prodejna je otevřena pouze pro výdej objednávek z našeho E-shopu i výdej a posílání balíčků ze zásilkovny. Vstup omezen na 1 zákazníka. Spolu to zase zvládneme!!

Tajemství mikrovlákna

Mikrovlákno

je jak už název napovídá velmi jemné umělé vlákno. Dříve se používala polyesterová vlákna, která působila velmi uměle. Technologie dnešního mikrovlákna je kombinace polyamidu 80% a polyesteru 20%. Vlákno je jemnější než bavlna a připomíná na omak hedvábí. Jedná o velmi malá vlákna, která jsou tenčí, než přírodní hedvábí. Mikrovlákno je materiál, který dokáže neuvěřitelně kumulovat teplo. Tkanina je velmi hustě pletená, aby se zamezilo i přítomnosti roztočů a alergenů. Mikrovlákno má i další skvělou vlastnost, že na těle neklouže.

Mikrovlákno má výborné termoregulační schopnosti. V zimě zahřívá a v létě příjemně chladí.

Výrobky z mikrovlákna se nevytahují, jsou tvarově stálé. Materiál je i po několika praních stále dobře pružný. Barevná stálost tohoto materiálu patří k dalším přednostem. Barva se nevypírá a nevybledne. Vlákna zůstávají po velmi dlouhou dobu hebká a úžasně jemná. Mikrovlákno nevytváří žmolky a je velmi rychle suché. Není potřeba žehlit, vyžehlí se přímo na těle. Pereme v ruce i v pračce do 40 °C. 

Pro své přednosti je nepostradatelným materiálem pro sportovce, malé děti, osoby s dýchacími potížemi a zejména pro alergiky.