Lov podprsenky!

Už je to zase tady a potřebuji si pořídit nové podprsenky.

Podívám se jaké podprsenky a v jakých velikostech nosím. Zjišťuji, že mám různé typy od různých značek a mám v nich různé velikosti. Nastává okamžik, kdy si nevím rady, která ta velikost je tedy správně? Možná jsou správně všechny a nebo taky žádná.

Jak se v tom mám vyznat? Kdo mi poradí, nebo pomůže?

Nejjednodušším řešením je navštívit prodejnu, kde se zaměřují na výběr správné velikosti, střih a také typ podprsenky.

Na prodejně se dozvím, jaké podprsenky jsou pro jaké příležitosti. Odborník v oblasti spodního prádla mi dokáže poradit jaké podprsenky jsou pro mě vhodné a jakou velikostech v daném střihu mám.

Zkušený prodejce ví, že měkčí prsa nemohou mít nízký střed mezi košíčky, protože prsa při každém pohybu budou z košíčků vypadávat.

Hledám základní 4 typy podprsenek a to na denní nošení, do společnosti, na příležitosti, na sport.

Konečně mám vybrané 4 typy podprsenek a různé velikosti. Jak je to možné?

Každý výrobce má svoje číslování a také střih se liší. Záleží i na pevnosti materiálu po obvodu podprsenky.

Ideální online obchod má pro každou značku tabulku velikostí, do které si dle značky dosadím svoje míry. 

Podprsenka na denní nošení nevyztužená  3D spacer

bra-hunting-vip-poradna-jak-vybrat-podprsenku (3)

Od podprsenky očekávám, aby byla příjemná, nebyla pod oblečením vidět a nijak mě neomezovala. Střed mezi košíčky vyšší, košíčky vyšší, krajkový mírně pevný obvod.

Do společnosti 

fantasy-damska-krajkova-podprsenka-ruzova-15811

Do společnosti volím podprsenku kde je střed mezi košíčky nízký, obvod krajkový a košíčky s push up výztuží, která posune prsa více do výstřihu. Podprsenka mi dělá krásný dekolt.

Na příležitosti

podprsenka-s-odepinacimi-raminky

Na příležitosti mám vybranou podprsenku, která zvedá prsa zespoda nahoru. Nemusím myslet na to, zda jsou či nejsou vidět ramínka, tato je s odepínacími ramínky, kde ramínka jdou i křížit, nebo zapínat na jedno ramínko za krkem. Křížení se hodí i v okamžiku kdy mám tendenci se hrbit, což je při práci na zahradě, ale i u počítače. Křížením se záda narovnají. Je potřeba si uvědomit, že tato odepínací podprsenka má pevný obvod a není tedy vhodná na celodenní nošení, ale jen na pár hodin denně.

Podprsenka je vhodná pod šaty bez ramínek, do atypických topů, pod svatební šaty a všude tam, kde nechci řešit zda jsou či nejsou vidět ramínka. Ramínka můžu i vyměnit za zdobná ramínka.

Zdobná ramínka

zdobna-raminka-do-vystrihu

Ramínka lze zapnout u všech plně odepínacích podprsenek a mám zase něco jiného do výstřihu.

Sport 

panache-sportovni-podprsenka-s-kostici-5021-black (6)

Na sport je moje poslední podprsenka. Sportovní podprsenky mají vysoký střed, prsa jsou plně zakryta a obvod velmi pevný. U sportovní podprsenky neřeším dekolt, ale funkčnost. Prsa musí držet na svém místě, jsou pevně uložena, abych se mohla plně soustředit na svoje výkony.

A co ten obvod podprsenky?

Pokud si podprsenky vybírám na eshopu, kde jsou tabulky velikostí pro každou značku, mám jasno. Svoje míry dosadím do odpovídající tabulky a můžu si objednat. Když si nejsem jistá můžu poslat prodejci foto ve své podprsence a rozměry k tomu s upřesněním mé představy k jaké příležitosti podprsenku hledám.

Přeci jen mi odborná rada usnadní výběr správného typu podprsenky.

Jak se mám správně měřit?

K měření si vezmu krejčovský metr. Vydechnu a měřím obvod pod prsy. Metr vede vodorovně, nikde není prověšený a pevně obepíná obvod. Je lepší, pokud mi s měřením někdo doma pomůže, aby byl údaj opravdu dobře. Od naměřeného čísla si odečtu 5 cm, tolik je totiž délka přepnutí mezi prvním a posledním háčkem u podprsenek. Naměřila jsem 80 cm, píšu si 75 cm. Proč? Každá podprsenka časem trochu povolí a proto je třeba zapínat novou podprsenku na první, maximálně druhý háček. Podprsenka časem povolí a já bych neměla už prostor kam zapínat, kdybych si vybrala s obvodem větším. Výjimkou jsou velmi pevné materiály obvodu.

Další měření je přes obvod prsou a to v nejvyšším místě, přes bradavky. Obléknu si nevyztuženou podprsenku a v té opět poprosím někoho poblíž ke změření. Nikdy se neměřím bez podprsenky. Metr je vodorovně bez prověšení, stojím narovnaná a s nádechem.

Oba rozměry si dosadím do tabulky . Přímo z tabulky se klinutím dostanu i na další podprsenky v této velikosti, což mi usnadní hledání.

Jaká je pevnost obvodu, zda je podprsenka nízká, vyšší střed a nebo vysoká i další důležité údaje jako je počet zapínání, zda jsou či nejsou odepínací ramínka, najdu na brahunting.eu podrobně rozepsáno u produktů v detailních informacích.

brahunting_logo_ruzove