Lov podprsenky!

 

Už je to zase tady a potřebuji si pořídit novou podprsenku.

Podívám se jaké podprsenky a v jakých velikostech nosím. Zjišťuji, že mám různé typy od různých značek a mám v nich různé velikosti. Nastává okamžik, kdy si nevím rady, která ta velikost je tedy správně? Možná jsou správně všechny a nebo taky žádná.

Jak se v tom mám vyznat? Kdo mi poradí, nebo pomůže?

Nejjednodušším řešením je pro navštívit prodejnu, kde se zaměřují na výběr správné velikosti, střih a také typ. Klidně si obejdu prodejen několik. Na prodejně se dozvím, jaké podprsenky jsou pro jaké příležitosti. Opravdu zkušený prodejce mi dokáže poradit jaké podprsenky jsou vhodné pro mě, moji postavu.

Hledám základní 4 typy podprsenek a to na denní nošení, do společnosti, na příležitosti, na sport.

Ok, mám tedy 4 typy podprsenek a v každé jinou velikost. Jak je to možné?

Každý výrobce má svoje číslování a také střih se liší. Záleží i na pevnosti materiálu po obvodu podprsenky.

Pro příklad uvádím:

Na denní nošení od podprsenky očekávám, aby byla příjemná a nikde nepřekážela. Mám podprsenku velikost 80 C se středem mezi košíčky vyšším, košíčky vyšší a obvod pevný nekrajkový.

Do společnosti mám velikost 75D se středem nízkým a obvodem krajkovým. Podprsenka mi dělá krásný dekolt.

Na příležitosti mám podprsenku velikost 80D, která mi zvedá prsa zespoda nahoru. Nemusím myslet na to, zda jsou či nejsou vidět ramínka, tato je s odepínacími ramínky, kde ramínka jdou i křížit, nebo zapínat na jedno ramínko za krkem. Střed podprsenky i na bocích vyšší, košíčky nízké a obvod velmi pevný. Vhodná pod šaty bez ramen, svatební šaty nebo na ples.

Sport řeší poslední podprsenka. Sportovní podprsenky mají vysoký střed, prsa jsou plně zakryta a obvod velmi pevný. V tomto modelu mám 80B, protože je ze všech mých podprsenek nejvyšší. U sportovní podprsenky neřeším dekolt, ale funkčnost. Prsa musí držet na svém místě, jsou pevně uložena, abych se mohla plně soustředit na svoje výkony.

Pojďme si to malinko přiblížit. Pokud mám v tom nejnižším střihu déčko, v trochu vyšším céčko a v tom nejvyšším béčko, tak si odvodím orientačně, že s vyšším střihem snižuji velikost košíčku.

A co ten obvod podprsenky?

Orientačně si lze říct, že pokud je materiál obvodu krajkový nebo z měkkého pružného materiálu, stačí mi velikost 75 cm.

Je-li materiál pevný a málo pružný, volím velikost 80 cm.

Pokud nemám možnost, nebo z nějakého důvodu nechci pobíhat po prodejnách a zkoušet, můžu si prádlo objednat na e-shopu.

Než si objednám, tak se pokusím správně změřit a také si zjistím základní informace o střihu, typu či pevnosti podprsenky od prodejce.

Můžu také poslat prodejci foto ve své podprsence a rozměry k tomu s upřesněním mé představy k jaké příležitosti podprsenku hledám.

Přeci jen mi to usnadní výběr správné podprsenky.

Jak se mám správně změřit?

K měření si vezmu krejčovský metr. Vydechnu a měřím obvod pod prsy. Metr vede vodorovně, nikde není prověšený a pevně obepíná obvod. Je lepší, pokud mi s měřením někdo doma pomůže, aby byl údaj opravdu dobře. Od naměřeného čísla si odečtu 5 cm, tolik je totiž délka přepnutí většiny podprsenek. Naměřila jsem 80 cm, píšu si 75 cm. Proč? Každá podprsenka časem trochu povolí a proto je třeba zapínat novou podprsenku na první, maximálně druhý háček. Podprsenka časem povolí a já bych neměla už prostor kam zapínat, kdybych si vybrala s obvodem větším. Výjimkou jsou velmi pevné materiály obvodu. Jaká je pevnost si můžete u prodejce ověřit.

Další měření je přes obvod prsou a to v nejvyšším místě, přes bradavky. Obléknu si nevyztuženou podprsenku a v té opět poprosím někoho poblíž ke změření. Nikdy se neměřím bez podprsenky. Metr je vodorovně bez prověšení, stojím narovnaná a s nádechem. Mám 94 cm.

Oba rozměry si dosadím do tabulky a vychází mi 75D.

Jdu si objednat.

https://www.brahunting.eu/