Lov podprsenky!

 

Už je to zase tady a potřebuji si pořídit novou podprsenku.

Podívám se jaké podprsenky a v jakých velikostech nosím. Zjišťuji, že mám různé typy od různých značek a mám v nich různé velikosti. Nastává okamžik, kdy si nevím rady, která ta velikost je tedy správně? Možná jsou správně všechny a nebo taky žádná.

Jak se v tom mám vyznat? Kdo mi poradí, nebo pomůže?

Nejjednodušším řešením je navštívit prodejnu, kde se zaměřují na výběr správné velikosti, střih a také typ. Klidně si obejdu prodejen několik.

Na prodejně se dozvím, jaké podprsenky jsou pro jaké příležitosti. Opravdu zkušený prodejce mi dokáže poradit jaké podprsenky jsou vhodné pro mě, moji postavu.

Zkušený prodejce ví, že měkčí prsa nemohou mít nízký střed mezi košíčky, protože prsa při každém pohybu budou z košíčků vypadávat.

Hledám základní 4 typy podprsenek a to na denní nošení, do společnosti, na příležitosti, na sport.

Konečně mám vybrané 4 typy podprsenek a různé velikosti. Jak je to možné?

Každý výrobce má svoje číslování a také střih se liší. Záleží i na pevnosti materiálu po obvodu podprsenky.

Dle tabulky jsem naměřila 75 D.

Nyní si upřesníme, jak si velikost můžeme na vybraných typech sami přepočítat.

Podprsenka na denní nošení nevyztužená  3 D

Od podprsenky očekávám, aby byla příjemná, nebyla pod oblečením vidět a nijak mě neomezovala. Podprsenku mám  vybranou ve velikosti 75 C.

Střed mezi košíčky vyšší, košíčky vyšší, krajkový mírně pevný obvod.

Protože je podprsenka vyššího střihu volím velikost C a pro mírnou krajkovou pevnost materiálu nechávám objem 75 cm.

Do společnosti 

Do společnosti volím podprsenku velikost 75 D, která je moje velikost podle této tabulky.  Střed mezi košíčky je nízký, obvod krajkový a košíčky s push up výztuží, která posune prsa více do výstřihu. Podprsenka mi dělá krásný dekolt.

Na příležitosti

Na příležitosti mám vybranou podprsenku velikost 80 C, která zvedá prsa zespoda nahoru. Nemusím myslet na to, zda jsou či nejsou vidět ramínka, tato je s odepínacími ramínky, kde ramínka jdou i křížit, nebo zapínat na jedno ramínko za krkem. Křížení se hodí i v okamžiku kdy mám tendenci se hrbit, což je při práci na zahradě, ale i u počítače. Křížením se záda narovnají. Je potřeba si uvědomit, že tato odepínací podprsenka má pevný obvod a není tedy vhodná na celodenní nošení, ale jen na pár hodin denně.

Pro pevnost obvodu volím 80 a střed podprsenky i na bocích je vyšší, tak mi stačí velikost C, aby prsa nebyla příliš zakrytá. Podprsenka je vhodná pod šaty bez ramínek, do atypických topů, pod svatební šaty a všude tam, kde nechci řešit zda jsou či nejsou vidět ramínka. Ramínka můžu i vyměnit za zdobná ramínka.

Zdobná ramínka lze zapnout u všech plně odepínacích podprsenek a mám zase něco jiného do výstřihu.

Sport 

Na sport je moje poslední podprsenka. Sportovní podprsenky mají vysoký střed, prsa jsou plně zakryta a obvod velmi pevný. V tomto modelu mám 80 B, protože je ze všech mých podprsenek nejvyšší. U sportovní podprsenky neřeším dekolt, ale funkčnost. Prsa musí držet na svém místě, jsou pevně uložena, abych se mohla plně soustředit na svoje výkony.

Pojďme si to malinko přiblížit. Pokud mám v tom nejnižším střihu déčko, v trochu vyšším céčko a v tom nejvyšším béčko, tak si orientačně odvodím, že s vyšším střihem snižuji velikost košíčku.

A co ten obvod podprsenky?

Orientačně si lze říct, že pokud je materiál obvodu krajkový nebo z měkkého pružného materiálu, stačí mi velikost 75 cm.

Je-li materiál pevný a málo pružný, volím velikost 80 cm.

Pokud nemám možnost, nebo z nějakého důvodu nechci pobíhat po prodejnách a zkoušet, můžu si prádlo objednat na e-shopu.

Než si objednám, tak se pokusím správně změřit a také si zjistím základní informace o střihu, typu či pevnosti podprsenky od prodejce.

Můžu také poslat prodejci foto ve své podprsence a rozměry k tomu s upřesněním mé představy k jaké příležitosti podprsenku hledám.

Přeci jen mi odborná rada usnadní výběr správné podprsenky.

Jak se mám správně změřit?

K měření si vezmu krejčovský metr. Vydechnu a měřím obvod pod prsy. Metr vede vodorovně, nikde není prověšený a pevně obepíná obvod. Je lepší, pokud mi s měřením někdo doma pomůže, aby byl údaj opravdu dobře. Od naměřeného čísla si odečtu 5 cm, tolik je totiž délka přepnutí mezi prvním a posledním háčkem u podprsenek. Naměřila jsem 80 cm, píšu si 75 cm. Proč? Každá podprsenka časem trochu povolí a proto je třeba zapínat novou podprsenku na první, maximálně druhý háček. Podprsenka časem povolí a já bych neměla už prostor kam zapínat, kdybych si vybrala s obvodem větším. Výjimkou jsou velmi pevné materiály obvodu.

Další měření je přes obvod prsou a to v nejvyšším místě, přes bradavky. Obléknu si nevyztuženou podprsenku a v té opět poprosím někoho poblíž ke změření. Nikdy se neměřím bez podprsenky.

Metr je vodorovně bez prověšení, stojím narovnaná a s nádechem. Mám 94 cm.

Oba rozměry si dosadím do tabulky a vychází mi 75D. Přímo z tabulky se klinutím dostanu na podprsenky v této velikosti, což mi usnadní hledání.

Jaká je pevnost obvodu, zda je podprsenka nízká, vyšší střed a nebo vysoká i další důležité údaje jako je počet zapínání, zda jsou či nejsou odepínací ramínka, najdu na eshopu brahunting.eu podrobně rozepsáno u produktů v detailních informacích.

Pojďte si objednat se mnou svoje vybrané typy podprsenek. 

 

brahunting.eu