BLOG

Lov podprsenky, problémy s podprsenkou a další zajímavé články.

 

Pro vášnivé chvíle i běžný den?!

Rozbor kalhotek...

Ulovte si bavlněné kalhotky- video


Překvapte krásnými a sexy kalhotkami tanga nebo brazil.

Pod upnutým oblečením se skvěle vyjímají neviditelné, laserem střižené kalhotky. Pokud řešíte formování postavy s nějakým tím kilem navíc, zvolte kalhotky vyšší a vysoké stahovací. Do práce a běžný den jsou trefou do černého klasické kalhotky. Kalhotky jsou nepostradatelným kouskem spodního prádla každé ženy.

U nás najdete všechny druhy kalhotek.

Skvělým tipem na dárek můžou být kalhotky v dárkovém balení.

Kalhotky tanga

Kalhotky tanga vlastní žena, která zná dokonale své křivky a nebojí se je ukázat. Tanga působí zeštíhlujícím dojmem a nejsou pod upnutým oblečením vůbec vidět. Tanga dělají jednoznačně menší zadeček než kalhotky klasické. Jsou střiženy od beder nebo pasu a mají větší vykrojení na bocích. V zadní části je minimum látky. Některé mají jen tenkou šňůrku, nebo úzký proužek. Kalhotky tanga jsou smyslné pro oko muže. Nechají vyniknout přirozenému tvaru zadečku pod upnutým oblečením. Žádné nevzhledné zářezy.

Mají i svoje ALE!

Vyrábí se většinou z neprodyšných nesavých materiálů a tím mohou působit až nekomfortně. Kalhotky tanga jsou při nošení mezi hýžděmi, zakrývají intimní partie jen velmi sporadicky a tím může docházet k přenosu bakterií. Kalhotky tanga doporučujeme nosit opravdu jen pár hodin denně a nikoliv na celodenní nošení!

Kalhotky brazilky

Zájem o typ kalhotek brazilky roste. Brazilky jsou spojením rafinovanosti kalhotek tanga a pohodlím kalhotek klasických. V přední části připomínají klasické kalhotky. Ovšem zadní část kalhotek překvapí. Odhalené křivky spodní zadní části dokonale vyniknou. Působí smyslným dojmem oblečená a neoblečená. U brazilek není zakončení nohaviček gumičkou a tím pod oblečením působí zcela neviditelně. Vhodné pro celodenní nošení.

Klasické kalhotky

Co si budeme klasické kalhotky jednoznačně vedou mezi kalhotkami na denní nošení. Střih klasických kalhotek končí mírně pod pasem. Klasické vyšší kalhotky jsou mírně nad pasem nebo v pase. Vyšší kalhotky umí dokonale uschovat drobné nedokonalosti. Zadeček je celý oblečený. Na bocích jsou v klasické i vyšší šířce. Kalhotky jsou pohodlné a nikde na těle netlačí. U nás najdete kalhotky bavlněné i krajkové. Nejvíce oblíbené jsou klasické kalhotky s vysokým podílem bavlny.

Vyšší a vysoké kalhotky

Klasické vyšší kalhotky jsou mírně nad pasem nebo v pase. Vyšší kalhotky umí dokonale uschovat drobné nedokonalosti. Zadeček je celý oblečený. Vysoké kalhotky končí těsně pod prsy. Vysoké kalhotky bývají opatřeny silikonovým podlepením. Silikonové podlepení je po celém vrchním vnitřním obvodu kalhotek. Před nasazením kalhotek se silikonovým podlepením je vhodné pokožku v místě, kde se potkává silikonový proužek s tělem dobře odmastit. Odmastíte pleťovou vodou, poté nasadíte kalhotky a chvíli počkejte, až se silikon zahřeje. Po zahřátí silikon pevně přilne k pokožce, kalhotky nikam necestují a drží pevně na svém místě. Máme vyzkoušeno, že je lepší nejprve obléknout vysoké stahovací kalhotky a teprve potom oblékat podprsenku.

Stahovací kalhotky

Máte pocit, že upnuté oblečení si nemůžete dovolit, protože máte o nějaký ten centimetr navíc?

Vysoké a stahovací kalhotky jsou věrným pomocníkem k uschování nedokonalostí a formování postavy. Vzhledem k silným stahujícím účinkům pomáhají kalhotky i při hubnutí. Nedoporučujeme nosit každý po sobě jdoucí den. Noste maximálně 3 dny a 1 den nechejte přestávku.

 

 

 

 

 

 

 

Jak se vyznat v podprsenkách? Rozbor zde!

 

 

Pro Vaši lepší orientaci, jsme vypracovali popisky k podprsenkám, které postupně přidáváme ke zboží na našem E-shopu.

Při nákupu podprsenky mějte materiál po obvodu pevně natažený. Zapínejte na krajní, maximálně středový háček. Každá podprsenka časem trochu povolí, abyste měla další háčky na utažení.

 

Střed mezi košíčky

 

Nízký střed mezi košíčky

Tento typ podprsenky je vhodný pro pevná prsa. Nejvíce využijete do hlubokého výstřihu. Prsa jsou tlačena z boku na střed a vytvoří úžasný dekolt. Měkká prsa v tomto střihu budou z košíčku vypadávat, proto nedoporučujeme.

 

Vyšší střed mezi košíčky

Tento typ podprsenky je vhodný na pevná i mírně měkká prsa. U nás najdete u většiny podprsenek na běžné denní nošení a také u odepínacích podprsenek.

 

Vysoký střed mezi košíčky

Tento typ podprsenky je vhodný na sport, velká i pro velmi měkká prsa. Měkká prsa potřebují podprsenku, která má i vysoké košíčky.

 

Výztuž košíčků

 

Výztuž lze vytáhnout

Podprsenka, která má z vnitřní části všitou kapsičku. Výztuž můžete a nemusíte mít. V okamžiku, kdy potřebujete větší dekolt, výztuž vložíte. Na denní nošení a v okamžiku, kdy neřešíte dekolt, ponecháte bez výztuže. Hodí se i pro ženy, kterým se často mění velikost a podle toho zda hubnou, či přiberou nosí či nenosí výztuž. Využívané také ženami co mají nesouměrné poprsí a výztuž používají jen do jednoho košíčku.

 

3D výztuž

Podprsenka v 3D materiálu je velmi oblíbená. Většina žen ji využívá k celodennímu nošení. Tento materiál umí pojmout plus mínus jednu velikost prsou. Je prodyšná, skvěle odvádí pot a zabraňuje pocení. Pod oblečením není tato podprsenka vůbec viditelná, nedělá nevzhledné zářezy. Podprsenka skvěle reaguje na změnu teploty díky technologii 3D.

Košíčky nemají šev, jsou poddajné a jen velmi lehce vyztužené.

Mírná výztuž

Podprsenka s mírnou výztuží neznamená, že je přidaná výztuž. Je jen z pevnějšího materiálu než 3D podprsenka. Můžete mít v hladkém, krajkovém i kombinovaném provedení. Vhodná pro všechny ženy i k celodennímu nošení. Pod oblečením se nerýsuje.

 

Push-up výztuž

Podprsenka push-up je volba pro docílení většího dekoltu. Vhodná také pro ženy s vystouplým, či zapadlým hrudním košem, kdy jsou prsa daleko od sebe. Výztuž pomůže prsa posunout víc k sobě a vytvoří úžasný žlábek.

 

Bez výztuže

Podprsenka bez výztuže je vhodná každou ženu. Velké oblibě se těší zejména v létě, kde oceníte její prodyšnost. Kombinaci nevyztužené podprsenky, krajky a kostice, vzniká pohodlná a zároveň sexy podprsenka pro malá i velká prsa a také lahodí oku každého muže. Tento typ volí nejvíce ženy s velkými ňadry.


Kostice

Ano kostice

Podprsenka s kosticí poskytuje dokonalou podporu prsou. Drží prsa na svém místě po celý den nošení a proto je velmi důležité mít opravdu správnou velikost!! Dobře se změřte, nebo se vydejte na prodejnu, kde s Vámi vyzkouší a doporučí správnou velikost. V případě špatné velikosti kostice tlačí a může způsobit i poškození prsních žláz. Pokud máte podprsenku ve správné velikosti o kostici nevíte.

 

Ne kostice

Podprsenka bez kostic i výztuže je volbou pro ženu, která preferuje pohodlí. Podprsenka podpírá prsa úplně přirozeně. Vhodná i pro ženy co nesnesou kostice. Po zákroku prsou se v ní dá i spinkat. Pro oblíbenost podprsenky bez kostic, najdete i vyztuženou, push-up, nevyztuženou i sportovní.


Ramínka šířka

Každý výrobce má své rozměry ramínek. V malých velikostech bývají většinou ramínka tenčí a se zvětšením velikosti se ramínka rozšiřují. Není tomu však vždy. Jsou typy podprsenek, kde jsou tenká či široká ramínka ve všech velikostech. Výrobce tento údaj neuvádí, postupně pro Vás naše podprsenky ve všech velikostech přeměříme a doplníme popis i o tento údaj. Potřebujete-li rozměr či pevnost ramínek vědět hned, kontaktujte nás.

Ramínka odepínání

Nejsou odepínací ramínka

Ramínka jsou pevně přišitá vepředu i vzadu.

 

Plně odepínací ramínka

Variabilní ramínka, která můžete plně odepnout. Úplně bez ramínek lze nosit podprsenky opatřené po obvodu z vnitřní části materiálem, který zajistí držení i bez ramínek. U popisu najdete zda lze či nelze plně odepínací podprsenka nosit i zcela bez ramínek. Zpevnění je většinou silikonovými proužky a gumou. Ramínka můžete také vyměnit za zdobná ramínka, která nikdo nepřehlédne. Ramínka lze zapnout vzadu do kříže, tím se narovnají záda a vytvoří se větší dekolt. Křížení využijete i pokud Vám padají ramínka. Také se hodí, pokud máte atypické oblečení, kde ramínka překřížením vedou těsně u krku a tím nejsou vidět. Lze také zapnout za krk spojením ramínek háčky do sebe, či jen jedním ramínkem, pokud je dostatečně dlouhé.

 

Odepínací ramínka jen vzadu

Ramínka s odepnutím jen vzadu lze zapnout vzadu do kříže, tím se narovnají záda a vytvoří se větší dekolt. Křížení využijete i pokud Vám padají ramínka. Také se hodí, pokud máte atypické oblečení, kde ramínka překřížením vedou těsně u krku a tím nejsou vidět. Lze také zapnout za krk spojením ramínek háčky do sebe, či jen jedním ramínkem, pokud je dostatečně dlouhé.

 

Silikonové podlepení

Plně odepínací podprsenky jsou opatřeny pevnou gumou, silikonovým podlepením, nebo i kombinací obojího. Silikonové proužky jsou umístěny po obvodu podprsenky, některé mají proužek i v horním lemu košíčků. Před nasazením podprsenky se silikonovým podlepením je vhodné pokožku v místě, kde se potkává silikonový proužek s tělem dobře odmastit. Odmastíte pleťovou vodou, poté nasadíte podprsenku, chvíli počkáte až se silikon zahřeje. Po zahřátí silikon pevně přilne k pokožce, podprsenka nikam necestuje a drží pevně na svém místě.


Obvod materiál a pevnost

Krajkový, hodně pružný obvod

Krajka je krásná a příjemná na těle, není nepříjemně pevná. Netvoří zářezy na kůži. Krajka po obvodu nošením povolí.

 

Hladký, pevný obvod

Pevný hladký obvod moc nepovolí.

 

Kombinace látka a krajka, mírně pružný obvod

Obvod časem lehce povolí.

 

https://www.brahunting.eu/ 

 

 

 

Vychytávky a praní spodního prádla

Pořídila jste si krásné spodní prádlo a po pár vypráních je vytažené? Taky ztratilo původní barvu? Košíčky se zdeformovaly? Bílá už není bílá, ale šedivá? Jste naštvaná, kolik peněz prádlo stálo a teď ho můžete nosit tak akorát na zahradu? Srazilo se Vaše prádlo? Vylezla v pračce kostice?

Je dobré se zamyslet, zda se Vaše spodní prádlo nezničilo špatným postupem při praní.

Rozhodně se vyplatí informovat hned při koupi prádla, jak se o daný kousek starat. Někteří prodejci mají podrobné pokyny na praní připravené. Pokud pokyny na praní nedostanete, nevadí. Každé prádlo má svoji cedulku se složením materiálu, podle kterého volíte způsob údržby.

Taky cedulky hned stříháte a bez čtení hodíte do koše? Odteď cedulky uschovejte a hlavně se podle nich při praní řiďte.

Že ne? Tak ne, vypereme spolu i bez cedulek.

Je potřeba si uvědomit, že nelze prát montérky stejným způsobem jako krajkovou podprsenku.

Nové spodní prádlo je většinou silně škrobeno, také se osahává a zkouší v obchodě. Ačkoliv se to může zdát samozřejmé, že se nové prádlo má nejdříve vyprat, opravdu hodně se setkáme při zpětné vazbě od zákaznic, že prádlo nosí ihned bez vyprání. Víme i o případech, že nové prádlo vyvolalo silnou reakci pokožky vyrážkou, či svěděním. Proto doporučujeme nové prádlo nejdříve vyprat a pak teprve nosit. 

Podprsenku si vyměňte nejlépe každý den. Mnoho žen si neuvědomuje, kolik bakterií, špíny i potu se při delším nošení v podprsence nashromáždí. Navíc se agresivní pot může dostat ke kosticím, které můžou začít i nehezky vrzat. Pokud nebudete podprsenku prát po každém celodenním nošení, může to mít neblahý vliv na materiál i elasticitu. Zkrátíte tak výrazně  životnost a navíc mírně ušpiněné prádlo máte vyprané hned, ovšem propocené a špinavé prádlo už tak snadno nevyperete. 

Praní ručně

Pereme ve vodě 30°C ve speciálním pracím prostředku na jemné prádlo. Nám se osvědčil i jemný dětský vlasový šampon PUFÍK a HURVÍNEK. Dobře vypere a má nízkou pěnivost. Prádlo nechejte namočené pár minut, lehce ve vodě promačkávejte. Po vyprání vymáchejte. Nepoužívejte žádnou aviváž. Podprsenky jemně vymačkejte v ručníku, přeneste na sušák, nebo na jiný rovný prostor, kde si košíčky natvarujte a rozložené nechejte řádně uschnout. Věšení za ramínko na šňůru nedoporučujeme. Jemné prádlo ani podprsenky nesmí do sušičky.

Třídit prádlo se vyplatí

Choulostivé materiály jako je hedvábí, krajky a výšivky vyžadují zvláštní zacházení a do pračky rozhodně nepatří. Jemné a spodní prádlo je dobré si roztřídit do pracích sáčků na zip. Do pračky se snažte dávat prádlo podobných materiálů. Kašmír, samet a vlna perte vždy odděleně a ručně! V pračce se může srazit, vytvoří žmolky, ztrácí tvar i barvu. Nedávejte do pračky prádlo, které je náchylné ke žmolkům a už vůbec je neperte spolu s ostatním prádlem! Žmolky by se mohly dostat i na Vaše podprsenky, ze kterých není snadné žmolky oddělat. Kde si nejte jisti, zda prádlo nežmolkuje, vyzkoušejte skvělou a jednoduchou vychytávku. Přidejte do pračky houbičku na nádobí. Houbička případné žmolky dokáže částečně zachytit.

Proč dávat prádlo do pracích sáčků?

Prádlo se v pračce různě zamotává a asi nechcete vytáhnout z pračky vytahané a pomuchlané prádlo. Z podprsenky může v pračce vylézt nebo prasknout kostice a poničit nejen ostatní prádlo v pračce, ale i samotnou pračku. Kvalitní sáček má velmi malá očka a v případě, že vyleze kostice, zůstane v sáčku a neponičí další prádlo a pračku. Dávejte do sáčku i prádlo, které má kamínky či jiné ozdoby, které by mohly další prádlo v pračce i nehezky potrhat. Do pračky můžete umístit i více sáčků najednou. Vaši pračku nepřeplňujte. Přidáme speciální prací prostředek na jemné prádlo, nebo šampon PUFÍK či HURVÍNEK. Pereme na 30°C, max 40°C. Program zvolte na jemné prádlo. Pozor na ždímání, můžete nastavit bez ždímání a prádlo jen lehce po vyprání vymačkat v ručníku, nebo si zvolte ty nejnižší možné otáčky ždímání. Nedávejte žádnou aviváž. Po vyprání přeneste podprsenky na sušák, nebo na jiný rovný prostor, kde si košíčky natvarujte a rozložené nechejte řádně uschnout. Věšení podprsenky za ramínko na šňůru nedoporučujeme, dochází k vytažení materiálu. Pokud nemáte jinou možnost, pověste podprsenku na 2 kolíčky a to uchycením za kostici na bocích obou stran. Jemné prádlo ani podprsenky nesmí do sušičky.

Proč ne aviváž?

Aviváž snižuje pevnost vláken a ty časem povolí a vytáhnou se. Vaše oblíbené prádlo ztratí elasticitu, stane se vytahaným a přestává být nositelné. Vypráním však starost o podprsenky nekončí! Podprsenky skladujte nejlépe rozložené, košíčky vytvarované a můžete i za sebou v šuplíku. Pod tu první doporučujeme vložit vycpávku, aby nedošlo k deformaci. U cestování pozor na promáčknutí košíčků, nepřelamujte košíčky do sebe. Dochází k nevratnému poškození povrchu vyztužených košíčků zvlněním materiálu.

Jak odstranit žmolky a cucky na prádle?

Odstranění žmolků a cucků na prádle hravě zvládne odstraňovač žmolků. Dříve žádné nebyly a naše babičky používaly houbičku, žiletku nebo nůžky. Svoje prádlo položte na rovný povrch, napněte a hrubou houbičkou přejíždějte přes místa kde jsou žmolky. Pokud jsou žmolky opravdu výrazné a houbička to nezvládne, použijte žiletku. Dbejte na pořádné napnutí materiálu, aby jste jej neprořízli. Poslední možností je vzít nůžky a pomalu cucky a žmolky odstříhat.

Z bílé podprsenky máte šedivou?

Pokusíme se z ní udělat zase bílou. Naše babičky měly na zašedlé bílé prádlo skvělý trik. Rozpusťte 3 polévkové lžíce jedlé sody, 1 prášek do pečiva a šťávu z jednoho citronu ve vodě do 30 °C v přenosné nádobě, namočte vaši zašedlou podprsenku na 3 hodiny. Občas ji v roztoku promačkejte. Pokud je Vaše podprsenka ještě ne dost bílá, daný roztok i s podprsenkou v pracím sáčku vložte do pračky. Perte na jemný program do 30 °C. Podprsenka je opět krásně bílá.

Ze zašedlé podprsenky krásná tělová!

Ano, i tuhle vychytávku našich babiček Vám prozradíme. Vaši podprsenku namočte do silného odvaru černého čaje. Ponechte v čaji za občasného promačkání po dobu půl hodiny, nebo dle požadovaného odstínu. Poté barvu zafixujte v roztoku ocet a vlažná voda v poměru 1:4. Máchání a sušení způsobem jako při praní spodního prádla.

Praní plavek

Nové plavky je vhodné před prvním použitím namočit v jádrovém mýdle, nebo v jemném šamponu PUFÍK nebo HURVÍNEK. Lze přidat i trochu octa, zafixuje se tak lépe barva a také jejich elasticita. Neždímejte a nechte volně uschnout. Sušíme vždy na ruby, nikdy na přímém slunci. Po každém použití plavek je co nejdříve ručně vymáchejte v čisté vodě. Perte ručně v šamponu. Po skončení sezony vyperte plavky v pračce, v sáčku na zip do 30°C na jemný program. Uschovejte v plátěném či jiném vzdušném, klidně i v pracím sáčku. Neskladujte v igelitových a neprodyšných obalech, dochází ke zpuchření a popraskání plavkových gumiček!

Pokyny pro péči 

  • Nebělit
  • Žádné profesionálně suché čištění
  • Nesušit v sušičce
  • 30 °C Jemné prádlo
  • Nežehlit
 

Máte nějaké další vychytávky a zkušenosti?

Napište nám je.

Děkujeme

https://www.brahunting.eu/

Lov podprsenky!

 

Už je to zase tady a potřebuji si pořídit novou podprsenku.

Podívám se jaké podprsenky a v jakých velikostech nosím. Zjišťuji, že mám různé typy od různých značek a mám v nich různé velikosti. Nastává okamžik, kdy si nevím rady, která ta velikost je tedy správně? Možná jsou správně všechny a nebo taky žádná.

Jak se v tom mám vyznat? Kdo mi poradí, nebo pomůže?

Nejjednodušším řešením je navštívit prodejnu, kde se zaměřují na výběr správné velikosti, střih a také typ. Klidně si obejdu prodejen několik.

Na prodejně se dozvím, jaké podprsenky jsou pro jaké příležitosti. Opravdu zkušený prodejce mi dokáže poradit jaké podprsenky jsou vhodné pro mě, moji postavu.

Zkušený prodejce ví, že měkčí prsa nemohou mít nízký střed mezi košíčky, protože prsa při každém pohybu budou z košíčků vypadávat.

Hledám základní 4 typy podprsenek a to na denní nošení, do společnosti, na příležitosti, na sport.

Konečně mám vybrané 4 typy podprsenek a různé velikosti. Jak je to možné?

Každý výrobce má svoje číslování a také střih se liší. Záleží i na pevnosti materiálu po obvodu podprsenky.

Dle tabulky jsem naměřila 75 D.

Nyní si upřesníme, jak si velikost můžeme na vybraných typech sami přepočítat.

Podprsenka na denní nošení nevyztužená  3 D

Od podprsenky očekávám, aby byla příjemná, nebyla pod oblečením vidět a nijak mě neomezovala. Podprsenku mám  vybranou ve velikosti 75 C.

Střed mezi košíčky vyšší, košíčky vyšší, krajkový mírně pevný obvod.

Protože je podprsenka vyššího střihu volím velikost C a pro mírnou krajkovou pevnost materiálu nechávám objem 75 cm.

Do společnosti 

Do společnosti volím podprsenku velikost 75 D, která je moje velikost podle této tabulky.  Střed mezi košíčky je nízký, obvod krajkový a košíčky s push up výztuží, která posune prsa více do výstřihu. Podprsenka mi dělá krásný dekolt.

Na příležitosti

Na příležitosti mám vybranou podprsenku velikost 80 C, která zvedá prsa zespoda nahoru. Nemusím myslet na to, zda jsou či nejsou vidět ramínka, tato je s odepínacími ramínky, kde ramínka jdou i křížit, nebo zapínat na jedno ramínko za krkem. Křížení se hodí i v okamžiku kdy mám tendenci se hrbit, což je při práci na zahradě, ale i u počítače. Křížením se záda narovnají. Je potřeba si uvědomit, že tato odepínací podprsenka má pevný obvod a není tedy vhodná na celodenní nošení, ale jen na pár hodin denně.

Pro pevnost obvodu volím 80 a střed podprsenky i na bocích je vyšší, tak mi stačí velikost C, aby prsa nebyla příliš zakrytá. Podprsenka je vhodná pod šaty bez ramínek, do atypických topů, pod svatební šaty a všude tam, kde nechci řešit zda jsou či nejsou vidět ramínka. Ramínka můžu i vyměnit za zdobná ramínka.

Zdobná ramínka lze zapnout u všech plně odepínacích podprsenek a mám zase něco jiného do výstřihu.

Sport 

Na sport je moje poslední podprsenka. Sportovní podprsenky mají vysoký střed, prsa jsou plně zakryta a obvod velmi pevný. V tomto modelu mám 80 B, protože je ze všech mých podprsenek nejvyšší. U sportovní podprsenky neřeším dekolt, ale funkčnost. Prsa musí držet na svém místě, jsou pevně uložena, abych se mohla plně soustředit na svoje výkony.

Pojďme si to malinko přiblížit. Pokud mám v tom nejnižším střihu déčko, v trochu vyšším céčko a v tom nejvyšším béčko, tak si orientačně odvodím, že s vyšším střihem snižuji velikost košíčku.

A co ten obvod podprsenky?

Orientačně si lze říct, že pokud je materiál obvodu krajkový nebo z měkkého pružného materiálu, stačí mi velikost 75 cm.

Je-li materiál pevný a málo pružný, volím velikost 80 cm.

Pokud nemám možnost, nebo z nějakého důvodu nechci pobíhat po prodejnách a zkoušet, můžu si prádlo objednat na e-shopu.

Než si objednám, tak se pokusím správně změřit a také si zjistím základní informace o střihu, typu či pevnosti podprsenky od prodejce.

Můžu také poslat prodejci foto ve své podprsence a rozměry k tomu s upřesněním mé představy k jaké příležitosti podprsenku hledám.

Přeci jen mi odborná rada usnadní výběr správné podprsenky.

Jak se mám správně změřit?

K měření si vezmu krejčovský metr. Vydechnu a měřím obvod pod prsy. Metr vede vodorovně, nikde není prověšený a pevně obepíná obvod. Je lepší, pokud mi s měřením někdo doma pomůže, aby byl údaj opravdu dobře. Od naměřeného čísla si odečtu 5 cm, tolik je totiž délka přepnutí mezi prvním a posledním háčkem u podprsenek. Naměřila jsem 80 cm, píšu si 75 cm. Proč? Každá podprsenka časem trochu povolí a proto je třeba zapínat novou podprsenku na první, maximálně druhý háček. Podprsenka časem povolí a já bych neměla už prostor kam zapínat, kdybych si vybrala s obvodem větším. Výjimkou jsou velmi pevné materiály obvodu.

Další měření je přes obvod prsou a to v nejvyšším místě, přes bradavky. Obléknu si nevyztuženou podprsenku a v té opět poprosím někoho poblíž ke změření. Nikdy se neměřím bez podprsenky.

Metr je vodorovně bez prověšení, stojím narovnaná a s nádechem. Mám 94 cm.

Oba rozměry si dosadím do tabulky a vychází mi 75D. Přímo z tabulky se klinutím dostanu na podprsenky v této velikosti, což mi usnadní hledání.

Jaká je pevnost obvodu, zda je podprsenka nízká, vyšší střed a nebo vysoká i další důležité údaje jako je počet zapínání, zda jsou či nejsou odepínací ramínka, najdu na eshopu brahunting.eu podrobně rozepsáno u produktů v detailních informacích.

Pojďte si objednat se mnou svoje vybrané typy podprsenek. 

 

brahunting.eu

 

Většina žen nosí špatnou podprsenku

Většina žen nosí špatně velikost, střih i typ podprsenky

Co nemá dělat podprsenka:

- prsa lezou v podpaží, vepředu nahoře z košíčku, nebo dole  

- obvod cestuje po těle

- padají ramínka

- zadní část leze nahoru

- píchají kostice do prsou

- podprsenka odstává na košíčkách

- bolestivé otlaky na pokožce

- protlačená místa, zařezávající ramínka

- podprsenka přeřezává prsa

- prsa na břiše

Dnes a denně přichází ženy s podprsenkovými problémy, které neumí vyřešit. Nosíme značkové oblečení, krásné kabelky, a tak důležitá součást oblečení jako je podprsenka je velmi často podceňována. Ze špatně zvolené podprsenky můžou nastat i nepříjemné bolesti zad a hlavy. 

Podprsenky nesprávné velikosti, zejména malé košíčky, kde kostice tlačí do prsou a pokud se nosí delší dobu, jsou schopné podpořit rakovinu prsu.

Malá kostice vyvíjí tlak na tkáně prsu a okolní svaly. Je moudré poznamenat, že nejčastěji se vyskytuje rakovina prsu v mléčných žlázách.

Nosit podprsenky nesprávné velikosti vede také velmi často k trvalému ochabnutí prsou.

Správně zvolená podprsenka je na těle příjemná, dokáže i opticky zeštíhlit a ubrat za 5 minut až 7 kg a to už stojí za to s tím něco udělat, že?

Až 8 z 10 žen nosí špatnou podprsenku, to víme.


 

 

 

 

 

 

 

Jedné lezou prsa v podpaží, jiná si stěžuje, že celý den musí podprsenku upravovat, další popoběhne a div jí prsa nevyrazí zuby, padající ramínka atd.

Podprsenka je primárně navržena tak, aby poskytovala podporu prsou. Perfektní velikost a střih vám pomůže cítit se pohodlně, nesprávná velikost udělá pravý opak.

V okamžiku správného výběru podprsenky zjistíme, že se pár věcí změnilo k lepšímu. 

Žena, co měla pocit, že prsa nemá, odchází s pěkným výstřihem a je překvapená, kde se jí ta prsa tam vzala. Žena, co jí prsa naopak překážely a nešlo jí ani připažit, má prsa najednou menší a vypadá i daleko štíhlejší. Správnou podprsenkou se zlepší i stav bolavých zad. Pokud nosíme podprsenku, která má velmi volný obvod a prsa jsou velká a těžká, celou váhu nosí záda. Máme- li podprsenku ve správné velikosti, musí být obvod pevný a váha prsou je tím rovnoměrně rozložená mezi podprsenku a záda.

Co si budeme, s podprsenkou trávíme i 15 hodin denně a měla by být naší přítelkyní, když ji nosíme na srdci, že?

A přesto ji hodně žen nenávidí...pojďme to změnit a mít konečně podprsenku, která vám sedne.

Přijďte se poradit do naší prodejny v Praze.